Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plíseň na výstavě v Praze 22.11

Fórum: Srst, kůže

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 15:50:21
Odpovědět s citátem

Kolik vpichů ještě kočičák dostane? Jinak kdyby ty injekce nezabraly, tak máte v záloze ten Itrqafungol, třeba na nej nebude alergický.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2009 20:31:08
Odpovědět s citátem

To nikdo nevi, ridi se to tim jak to zabira....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danti



Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 19:12:01
Odpovědět s citátem

mám prosbu...nemůžu najít fotky vašeho nemocného kocourka. Můžete mi je případně poslat na email? Měla jsem kočičku a musela jsem ji na doporučení vet nechat uspat - odpadávaly ji kusy kůže, nejdříve na čumáčku, pak se to dostalo na ouška a nokonec na nožičky. Chudák malá nemohla už pak bolestí chodit. Léčba byla neúčinná Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2009 22:29:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
pošlěte mi v rámci soukromé zprávy Váš email. Jinak fotky jsou tady
http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-kocour.php?id=35135
http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-kocour.php?id=35136
Ten ocas je ostříhaný.
Co přesně měla Váše kočička? Taky plíseň? Zkoušela jste vnitřní léčbu? U Bandity klasická léčba(vakcína, Soflatan, mazání) taky selhala, až ten Itrafungol pomalu zabírá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danti



Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2009 11:54:05
Odpovědět s citátem

zdravím, poslala jsem vám můj email...
jinak kočičku jsme léčili léky i potírali různýma vodičkama... je to už víc než rok, takže si přesnou léčbu nepamatuji Sad

ale ta naše nemoc vypadala jinak
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 1:09:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám 9měs siamáka. Včera jsem si všimla že má na boku vypadané chlupy, takové lysinky, ale nepravidelné. Viděla jsem ho jak si to místo vykusuje. Ale zase že by se nějak škrábal nebo tak, to nedělá. nejsou tam žádné stroupky ani lupy, kůže je v místě lysinek normálně růžová. Bojím se aby to nebyla plíseň, nehledě k tomu že kdybych to chytla já tak přijdu o práci. S druhým kocourem se občas pěkně servou, koušou se a škrábou, tak se utěšuju že ho tam ten druhý porafal a třeba ho to jen svědilo a tak si to vykusoval. Nevím. Druhý kocour nic nemá, je černý tak bych si určitě všimla kdyby měl lysiny. my také nic nemáme.

jak vlastně plíseň vypadá? Dočetla jsem se o černých flecích a stroupkách, jenže my nic takového nemáme.

Můžu mu to namazat flamykoinem? Bojím se aby si to pak ale o to víc nelízal a nerozdíral. Zatím si toho nijak moc nevšímá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: lysinka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 8:42:27
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:

Můžu mu to namazat flamykoinem? Bojím se aby si to pak ale o to víc nelízal a nerozdíral. Zatím si toho nijak moc nevšímá.


Asi myslíte mast framykoin Wink Pokud nemáte zjištěnou příčinu, tak určitě nic nemažte. Krom toho se framykoin užívá k místní léčbě kožních infekcí způsobených bakteriemi. Takže pokud máte podezření na plísně, tak by Vám tady ani nepomohl a v případě bakteriální infekce jen znesnadnil diagnostiku.
Je možné, že to má opravdu z rvaček, tak se neplašte a lysinku sledujte.

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Re: lysinka
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 9:57:51
Odpovědět s citátem

AngelikadeSance napsal:


Asi myslíte mast framykoin Wink Pokud nemáte zjištěnou příčinu, tak určitě nic nemažte. Krom toho se framykoin užívá k místní léčbě kožních infekcí způsobených bakteriemi. Takže pokud máte podezření na plísně, tak by Vám tady ani nepomohl a v případě bakteriální infekce jen znesnadnil diagnostiku.
Je možné, že to má opravdu z rvaček, tak se neplašte a lysinku sledujte.

A.

díky, samozřejmě framykoin Very Happy Budeme to pozorovat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2009 18:11:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
plíseň se muže projevit různě. Můžou to být kulatá ložiska, ale taky nemusí. Na holém místečku můžou být šupinky, puchýřky, může být černé. Náš kocouř byl hodně plesnivý a vůbec ho to nesvědělo, ale některé kočky to svědí. Doporučuju opravdu důkladně prohlédnout oba kocourky, hlavně jim "rozhrábnout" srst a pořádně prozkoumat kůži, pač když jsou ložiska malá, tak nejsou na první pohled vidět. Zatím ale žádnou paniku Smile
Držíme palce ať to není plíseň Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michaliina



Založen: 22.01.2009
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2009 10:15:01
Odpovědět s citátem

Dobry den, meli sme doma perskou kocicku Saru a protoze ji bylo smutno,poridili sme si jeste druhou. Je to obycejnu domaci krizena se sibirsoku...Asi po tydnu jsme zjistili, ze ma takove "prasive" ouska a zajeli k vet a byla lecena 2 mesice na svrab a usni roztoce,ptz mela v usich takovou cernou spinu. Prasive mista,hlavne na spickach usi jsme ji potirali takovou vodickou. Po dvou mesicich se mi zacaly delat fleky na ruce a sla jsem k doktorce na kozni a po testech mi zjistili M.canis a doporucili na to lecit i kocky. Docetla jsem se tu,ze M.canis je velice neprijemna a co se tyce leceni dlouhodoba nemoc. U veterinare jsme dostali kapsle Sporanox,ve kterych jsou takove malinkate kulicky,maji to brat mesic a kazdy tyden je mame koupat v Nizoralu. Chci se zeptat jeslti s tim ma nekdo zkusenosti,bojim se je koupat v Nizoralu,aby jim treba nevypadaly chlupy nebo neco...Sibirka vypada,ze po lecich se ji to leci.Prasive ouska uz zarostly,ale ted je na tom spatne Sara. Vcera jsem zjistila,ze ma flicky nejen na usich,ale i po tele...

Misa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2009 22:16:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
odpovídala jsem na Váš příspěvek Microsporum canis, ale zopakuju to znova:
Sporanox je lidský lék, nevím, nakolik zatěžuje kočině játra. Podle mě by bylo lepší kočičkám nasadit kočičí lék na M.canis a sice Itrafungol. Mnoho vetů s ním skušenost nemá, asi proto Vám to nikdo nenabídnul. Nemyslím si, že kočka příjde o chlupy v důsledku koupání. Ale dávala bych pozor, aby si to neolízla. U peršanky bych zvažovala zkrácení chlupů.

Pro Vás a jiné dvojnožce bych radila Lamisil krém nebo gel. Pokud máte imunitu v pořádku a těch fleků nemáte moc, tak bych o celkových antimykotikách neuvažovala, játra máme jen jedny, ale to je můj názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2009 22:23:49
Odpovědět s citátem

Ohledně Bandíka podávám hlášení: máme druhý cyklus užívání Itrafungolu(ze 3), kocouř už je bez šupin, na holých místech mu pomalu rostou chlupy Smile Smile Smile jen jedna věc mě trochu znervozňuje a sice že ty místa, kde měl plíseň (čili fleky po celém těle) má pořád tmavá až černá. Ale zas si říkám, že když mu tam rostou chlupy, tak snad je to ok. Uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2009 6:52:39
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
jen jedna věc mě trochu znervozňuje a sice že ty místa, kde měl plíseň (čili fleky po celém těle) má pořád tmavá až černá.


Ta tmavá místa zmizí. Rubyška měla taky tyhle tmavý fleky po těle i po obličejíčku a všechno je pryč.

kaba napsal:
Pro Vás a jiné dvojnožce bych radila Lamisil krém nebo gel. Pokud máte imunitu v pořádku a těch fleků nemáte moc, tak bych o celkových antimykotikách neuvažovala, játra máme jen jedny, ale to je můj názor.


S tím souhlasím. I s tím, že je lepší když už podávat kočce léky, tak kočičí.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
michaliina



Založen: 22.01.2009
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2009 11:15:58
Odpovědět s citátem

S tím samozřejmě naprosto souhlasím a proto mě i zaráží, že dostaly léky pro lidi...Ač nerada,tak jsem se odhodlala peršanku ostříhat a zase tak strašně nevypadá...jak kdyby proletěla sekačkou Smile,ale při koupání je to o 100% lepší! Každopádně léčíme teprve asi týden a má to trvat měsíc,tak uvidíme jak to dopadne...

Děkuju za rady M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 14:45:07
Odpovědět s citátem

Tak hlásím že jsme navštívili veterinu a plíseň ani nic takového nemáme. Vypadá to na alergii - při praní pelíšků jsem dala jiný prášek - možná že ho bylo moc. Dostali jsme prednison, tak uvidíme co to udělá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2009 16:19:29
Odpovědět s citátem

Holky nevíte kde se v Praze dá sehnat UV baterka, ktorou se "ozařují" kočky na veteríně, když se zjištuje, zda mají plíseň? Taková ta jak pod ní začínají plesnivky svítit Laughing a kolik cca stojí? Děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Woodova lampa
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2009 16:48:21
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Holky nevíte kde se v Praze dá sehnat UV baterka, ktorou se "ozařují" kočky na veteríně, když se zjištuje, zda mají plíseň? Taková ta jak pod ní začínají plesnivky svítit Laughing a kolik cca stojí? Děkuju


Asi myslíte Woodovu lampu Wink

http://www.msbf.cz/uv/info.php?id=15
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2009 15:56:19
Odpovědět s citátem

Dobrali jsme Itrafungol. Fleky se nádherně zahojily a zarostly srstí. Bohužel se objevil nový flek na oušku, takže asi budeme muset léčbu zopakovat. Zatím to patlám Lamisilem, ale je to spíš pro můj dobrý pocit, než že by to zabíralo. Až zase nasadím Itrafungol a ten zabere, hodlám odpálit doma tu dýmovnici. Přestává mě bavit řešit plíseň čtvrtý měsíc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2009 18:23:52
Odpovědět s citátem

Ahojky,
mám báječnou zprávu. Nechala jsem Bandíka testovat na FIV a Felv a je to negativní Smile Smile Smile Jinak plesnivíme dál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Arabika



Založen: 24.04.2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Most

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 20:29:06
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Dobrali jsme Itrafungol. Fleky se nádherně zahojily a zarostly srstí. Bohužel se objevil nový flek na oušku, takže asi budeme muset léčbu zopakovat. Zatím to patlám Lamisilem, ale je to spíš pro můj dobrý pocit, než že by to zabíralo. Až zase nasadím Itrafungol a ten zabere, hodlám odpálit doma tu dýmovnici. Přestává mě bavit řešit plíseň čtvrtý měsíc.


Zdravím, prosím, kde jste sehnala tu dýmovnici? Trápí nás taky plíseň a četla jsem taky o tom a ještě i o nějakých postřicích. Já zatím mažu canestenem, ale chtěla bych se pak zbavit všech spórů a zárodků, protože jakmile by byla nějaká kočka oslabená u mě doma, tak má plíseň taky. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 13:33:29
Odpovědět s citátem

citace:
Zdravím, prosím, kde jste sehnala tu dýmovnici? Trápí nás taky plíseň a četla jsem taky o tom a ještě i o nějakých postřicích. Já zatím mažu canestenem, ale chtěla bych se pak zbavit všech spórů a zárodků, protože jakmile by byla nějaká kočka oslabená u mě doma, tak má plíseň taky.

Dobrý den,
dýmovnice se dá sehnat na veteríně. Pokud by ji neměli, tak Vám ji objednají a za pár dní to tam máte. My sme teda zatím dýmovnici nepoužili, ale uklízím jako maniak, luxuju, vytírám a desinfekují podlahy a veškeré omyvatelné povrchy. Kocouř má trochu divná ouška, ale jinak je ok. Příští týden jdeme na testy do laborky.Canesten zabral na první fleky u nás lidí, u zvířat to nemělo žádný pozitivní efekt(u kočky spíš negativní). Jinak Lamisil mi u lidí příjde učinnější. Nevím, kolik máte koček, ale zvažte ten Itrafungol, je opravdu učinný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 16:53:39
Odpovědět s citátem

Ahojky,
tak abych nějak uzavřela toto téma - před 2 týdny jsme byli s Bandíkem na kontrolním vyšetření na plíseň. Dnes přišly výsledky - plíseň tam NENÍ. Konečně. Jsem moooooc ráda. Všem co nám drželi palečky a tlapinky moc díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 19:39:52
Odpovědět s citátem

Tak to je super, že to máte za sebou! Zvládli jste to! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 23:53:14
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Ahojky,
tak abych nějak uzavřela toto téma - před 2 týdny jsme byli s Bandíkem na kontrolním vyšetření na plíseň. Dnes přišly výsledky - plíseň tam NENÍ. Konečně. Jsem moooooc ráda. Všem co nám drželi palečky a tlapinky moc díky.


Tak to je moc dobrá zpráva - gratuluji!! A oceńuji vytrvalost!
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 12:19:47
Odpovědět s citátem

Tak to máte určitě špatnou zkušenost, ale co řeknete tomu, že já jsem si takhle koupila kotě z registrované chovatelské stanice s PP za 7. tisíc korun. A mělo již ten den, kdy mi jej chovatelka předávala, plíseň. Bohužel neznalá věci jsem uvěřila báchorce o tom, že se připletlo ke rvačce a ona že pak ještě omylem vyměnila mastičky a po té nesprávné mu z ran vypadaly chlupy. Dobré, že? Těď to chytil i náš druhý, do té doby zdravý kocour a jen čekáme, kdy to potrefí nás dvounohé. Nechci hanět útulky, určitě nejsou všechny špatné, ale ta úroveň přece jen není stejná jako u chovné stanice, kde vám píši, jak nemají žádné choroby Fipa Fifa a já nevím co ještě a pak vám za ne zrovna malé peníze prodají kotě s plísní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2010 17:02:37
Odpovědět s citátem

zkuste nanést na obě číči ..chytrou houbu...koupíte v lékárně,pod přesně tímhle názvem,je to krabička,v ní 3 ampulky,né podle návodu,ten je na lidi,vemte ampulku,do ní nalijte malinko vodu,to celé potom nalijte do rozstřikovače,klasický stačí a pořádně promíchejte,voda musí být vlažná a 1.5 litru,tím postříkejte číču tak,že bude mokrá a pořádně vetřete do srtsti,opakujte po týdnu znova a to samé s 3 ampulkou...chytrá houba je přírodní bakterie,která prakticjy vyžere bakterii plísně a potom sama odumře,je absolutně neškodá a opravu účinná...mám vyzkoušeno,opravdu nekecám a mohu jen doporučit,kam se hrabe chemie a to neříkám,že jsem její odpůrce,to říkám,proto,že to fakt funguje,po 3 střicích a ještě mazáním postižených míst 3x deně Betadyne roztokem,taky z lékárny je klid a vyléčeno...a to mluvím o Microsporum Canis..takže nej calibr plísně,vystříkejte desinfekcí byt a vše,kde se pohybují kočky,ono tovypadá,že ej klid,ale je to všude ve vzduchu,takže vymýt a vydesinfikovat a číči vystříkat.držím palce
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2010 12:38:04
Odpovědět s citátem

levka napsal:
Tak to máte určitě špatnou zkušenost, ale co řeknete tomu, že já jsem si takhle koupila kotě z registrované chovatelské stanice s PP za 7. tisíc korun.........stejná jako u chovné stanice, kde vám píši, jak nemají žádné choroby Fipa Fifa a já nevím co ještě a pak vám za ne zrovna malé peníze prodají kotě s plísní.


Levko, ještě na tohle Vám musím odpovědět. Samozřejmě chovatelka jistě v tento moment věděla, že prodává plesnivé kotě a prodat ho takhle je - slušně řečeno - nemravné.
Ale co se týče "nemalých peněz" - můžu Vám říct, že při péči, kterou já i mnozí jiní chovatelé, které znám, věnují svým kočkám a koťatům, tak 7000,- je pro mne v podstatě cena nákladů na matku a její odchov. Protože bych nechtěla, aby Váš příspěvek byl zavádějící v tom, jak my chovatelé vyděláváme na koťatech... Někteří samože ano, ti slušní za tuhle cenu nikoliv. Vydělat se dá na štěněti, které jde z domu v 7 týdnech, ale ne na koťatech, komplet očkovaných a předaných od 13. týdne.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2010 21:37:25
Odpovědět s citátem

[quote="ZdenkaP"]
levka napsal:

Ale co se týče "nemalých peněz" - můžu Vám říct, že při péči, kterou já i mnozí jiní chovatelé, které znám, věnují svým kočkám a koťatům, tak 7000,- je pro mne v podstatě cena nákladů na matku a její odchov. Protože bych nechtěla, aby Váš příspěvek byl zavádějící v tom, jak my chovatelé vyděláváme na koťatech... Někteří samože ano, ti slušní za tuhle cenu nikoliv. Vydělat se dá na štěněti, které jde z domu v 7 týdnech, ale ne na koťatech, komplet očkovaných a předaných od 13. týdne.


K tomuto se musím přidat. Když mi účetní spočítala, co mě stály v loňském roce chovné kočky jen za půl roku, kdy jsem si to začala evidovat, šly na mě mrákoty. Abych byla na svém, musela bych kotě prodávat za cca 25-30000, a to bych neměla ještě žádný "výdělek".

Věřte tomu, že cena 7000 Kč s bídou pokrývá náklady na chovnou kočku a její odchov koťat, a to ještě za předpokladu, že je vše v pořádku, není žádný zdravotní problém a krycí kocour je vlastní.

Chovatel, který chová své kočky z lásky k nim a k plemeni. pro které se rozhodl, na kočkách určitě nezbohatne. Spíš chov neustále dotuje. Protože se jim snaží dát to nejlepší.

A když má doma chovného kocoura, má téměř určitě v něm ochcávače, takže musí denodenně řešit otázku nepřetržitého úklidu loužiček, leckdy ledacos věčným očůráváním totálně zničí-tohle kdyby si chovatel měl započítávat do ceny koťat-a de facto by měl-tak je prostě neprodá.

Takže neodsuzujte "vydřiduchy" chovatele, když si řeknou za papírové kotě "na mazla" 7000. Nevydělali, jen poskytli svému kotěti nový domov. A každý z nás doufá, že ten nejlepší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top