Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plíseň na výstavě v Praze 22.11

Fórum: Srst, kůže

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: Plíseň na výstavě v Praze 22.11
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 13:22:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla bych vám vyprávět o riziku zdravotních komplikací u koček z útulku a zároveň varovat chovatele, které vystavovali své kočičky v Praze Letňanech dne 22.11.2008 na národní výstavě.

Dne 22.11 (což byla sobota) jsme s přítelem se šli podívat na výstavu koček. Původně jsem chtěla příteli ukázat jak vypadá ragdoll, protože se mi tyto kočky moc líbí a měla jsem v plánu si jednu pořídit. Spolu s chovateli na této výstavě vystavovaly taky útulky v rámci umíst. výstavy. Bylo tam m.j. i jedno 2,5 měsíce staré kotě, které někdo vyhodil, když mu byl asi týden. Bylo nám ho hrozně moc líto a tak jsme se ho vzali domu. Podotýkám, že kotě NEMĚLO ŽÁDNÉ OČKOVÁNÍ, pracovníci útulku nám řekli, že je na tom moc malé(na veterině nam to následně vyvrátili). Kotě mělo po celém těle lysinky a jakoby lupy. Bylo nám řečeno, že kotě prodělalo plíseň, ale že nyní je zcela ok. Vysloveně jsem se ptala, zda je kotě naprosto zdravé, bylo mi řečeno, že ano. Ačkoliv s kočičkama náme oba zkušenosti, s plísní jsem se nesetkali, tak jsme věřili pracovníkům útulku, že je kotě již zdravé.

Hned v pondělí ráno (24.11) jsem šla s kotětem na veterínu, aby ho kontrolně prohlédli. Paní doktorka mi řekla, že kotě plíseň vyléčenou rozhodně nemá a doporučila vzhledem k tomu, že máme psa a bydlíme v bytě t.j. v těsném kontaktu se svými zvířáty, kotě vrátit do útulku. To jsme s přítelem odmítli a zahájili léčbu. V laborce kocourovi našli microsporum canis. léčíme Biofelem M plus. Kocour dnes byl na 3. (poslední) injekci. Máme teprv 7mi měsíční štěně samojeda(opravdu velmi huňatý pes), kterého jsme museli nechat preventivně naočkovat taky (má za sebou už 2 injekce). Koťátko mělo taky ušní svrab.

Léčba kocoura a prevence pejska nás vyšla na docela velkou částku. Kdybychom si pořídili kotě s PP, vyšlo by nás levněji. Krom toho plíseň jsme s přítelem chytli též. Ještě nemáme zdaleka dobojováno. Předem říkám , že nelituju těch penez, času a nervu, co jsme do toho dali, kotě je povahově zlaté. Chci ale varovat před pořízením kotěte z útulku bez předchozí konzultace z veterinářem. Nevěřte pracovníkům útulků, že je zvíře ok. Mluvila jsem se známými, co mají kočiny nebo psy z útulku a hodně z nich se setkala se zdravotními problémy u svých mazlíčku, které jim byli zamlčeny.

Dále naprosto nechápu, jak se kotě s tak nakažlivým onemocněním mohlo dostat na výstavu koček, kde by měl fungovat vet dozor. Kotě mělo zřetelně viditělné lysinky po celém těle a lupy k tomu. Neumím si představit, jaké problémy způsobí plíseň v chov. stanici, kde je třeba 5-10 koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň na výstavě v Praze 22.11
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 13:46:54
Odpovědět s citátem

Je mi líto, že máte takhle špatnou zkušenost. Sama jsem si domů přinesla s kočičkou plíseň, takže vím, že je to nepříjemná situace, ale brala jsem si kočinu s tím, že problémy mohou být, protože fluktuace koček v útulcích je opravdu velká a navzdory snaze většiny útulkových tet, někdy není možné podchytit všechny problémy, a samotné kočiny nemívají někdy příliš dobrý start do života a mají imunitu oslabenější a od toho se odvíjí i určitá zvýšená náchylnost k některým onemocněním.

Jen bych chtěla říct, že vždy je nutné posuzovat individuální chybu jednotlivců a zrovna případě útulků nepaušalizovat, protože na rovinu - prohlášení, že se nemá věřit pracovníkům z útulků, poškodí i ty, kteří svěřence piplají, hrabají je ze všech možných i nemožných onemocnění (včetně dřeva a kamení v žaludku), a jedno takové prohlášení může zlikvidovat jejich několikaletou snahu.

Rozhodně bych však viděla pochybení jak toho konkrétního útulku, tak i tamních veterinářů, protože kožní problémy nejdou moc zamaskovat a přiznávám se, že moc nechápu, jak je možné, že vůbec tohle nenaočkované koťátko prošlo až na výstavu. I umísťovací výstavy mají jednoznačně daná pravidla, mezi nimiž je i to, že se jich účastní pouze zvíře naočkované. Vím, že neočkovaná zvířata se na umísťovačky neberou, z toho, co jsem vyčetla na stránkách věnujících se útulkům. Tady se opravdu jedná o pochybení jednotlivce či konkrétního útulku a na Vašem místě bych spíš kontaktovala s výtkou patřičný útulek, protože anonymní výkřik na internetu opravdu může smést i ty, kteří se snaží, aby jejich svěřenci byli jak naočkovaní, tak předáváni na umísťovacích výstavách v dobré kondici.

Nejsem si teď jistá, kdo přesně tu umísťovací výstavu zaštítil, ale zkuste se podívat i na www.kocky-online.cz a případně kontaktovat i organizátora a upozornit ho na nastalý problém, aby se situace nemohla opakovat, příp. zda někdo nepoškodil i samotnou umísťovací výstavu tím, že tam přinesl na "vlastní" triko neošetřenou kočku.

Každopádně, držím palce, ať se brzy všichni uzdravíte. Plíseň je nepříjemná, ale nějak se to zvládnout dá.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň na výstavě v Praze 22.11
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 13:52:31
Odpovědět s citátem

Nezlobte se na mě, ale moc tomu nechci věřit. Spíš by mi přišlo pravděpodobnější, že by do areálu někdo kotě propašoval a vydával se za útulek Sad . Co vím, tak na výstavě bylo podbrdsko a bohnice. S podbrdskem mám osobní zkušenosti a musím jen chválit. Na pí Šeberovou jsem slyšela také samé dobré odezvy. Ale tak třeba kdo byl na výstavě, bude vědět podrobnosti. Jen je mi líto a přijde mi nemístné paušalizovat tenhle problém na všechny útulky.
Přeju vám i chlupáčům brzké uzdravení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plíseň na výstavě v Praze 22.11
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 14:04:04
Odpovědět s citátem

Každopádně, držím palce, ať se brzy všichni uzdravíte. Plíseň je nepříjemná, ale nějak se to zvládnout dá.[/quote]

Ještě dodám - plísni se myslím v útulku vyhnout nedá, s tím kolik čičin tam přichází. Když jsem pomáhala v útulku a přinesla jsem si jí domů, byla jsem na to svým způsobem hrdá, fleky jsem pak ukazovala kdekomu Very Happy. No nevím, co si o mě lidi mysleli, teda vím... Rolling Eyes
Jiná věc je chybějící očkování a svrab Sad . Doufám, že se všechno vysvětlí a vy nezanevřete na všechny útulkové tety a strejdy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 14:23:37
Odpovědět s citátem

Osobně jsem nikdy žádný útulek nenavštívila,nikde tady poblíž není(Chebsko a Sokolovsko),ale z toho,co tady o útulcích na NETu čtu,se mi zdá také dost nevěrohodné,že by bylo kotě z útulku takhle zanedbané a odnesené na umisťovací výstavu.Také si spíš myslím,že tam kotě někdo propašoval.




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 14:55:15
Odpovědět s citátem

Nechci se někoho dotknout, ale já osobně vím i tom,že na výstavu byly vpuštěny kočky se svrabem, tak proč ne s plísní. Krom toho může být kočka pouze bezpříznakový nosič, či může mít malé léze, které lze vidět až důkladným ohledáním a proto při přejímce veterinář nic nezjistí.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 15:25:37
Odpovědět s citátem

To Kaba : A z kterého útulku máte koťátko? Dostala jste k němu smlouvu? Na výstavu skutečně nenaočkované kočky nesmí, většina útulků to respektuje, protože jednak to má smysl a druhak vítají možnost prezentovat se na výstavě "ušlechtilých" koček a oslovit kočkomily, kteří se přijdou podívat. Proto by podle mého názoru těžko riskovali tuhle vcelku úspěšně rozvinutou spolupráci takovýmhle renoncem ... Ohledně veterinární kontroly - veterinář je jen veterinář, nikoliv celník nebo detektiv - může prohlédnout jen ty kočky, které se mu dostanou na stůl ... a pochybuji, že by mu tam někdo dával kotě bez očkováku. Což nic nemění na tom, že na některých výstavách by opravdu mohla být kontrola důslednější.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 15:30:09
Odpovědět s citátem

No, abych byla upřímná, jsem schopná pochopit přehlédnutí malých lézí, stejně tak není možné odhalit bezpříznakového nosiče, i svrab v ouškách ještě beru .... to je něco, co se dá v tom chaosu přehlédnout. Ale prolysalé kotě s viditelnými příznaky ... a navíc bez očkování ... to mi hlava nebere. Confused Buď to byl kiks útulku, veterináře nebo se tam namanul někdo, kdo opravdu s útulkem neměl co dočinění.

Pokud jsou nastavená pravidla, která nejsou dodržována, jsou to pravidla k ničemu. Protože většina lidí si jde na výstavu pro kočku "zdravou" a nečekají komplikace a když ty přijdou, lidé jsou pak zmatení a nešťastní a z toho plyne pak vznik "averze" k útulkům a to neprospívá nikomu.

Snad jen můžu říct, že za několik let, co to tak sleduju, jsou tyhle kiksy v minimální míře a z umísťovaček odcházejí lidé povětšinou spokojení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 15:34:07
Odpovědět s citátem

Účastnila jsem se přípravy jiné výstavy útulkových koček, a viděla jsem, že každou kočku, než ji pustí do klece, prohlíží veterinář. Samozřejmě může přehlédnout ledacos, ale jeslti měla ta vaše takové viditelné příznaky, tak si nedovedu představit, že by ji nechal projít. Všechny musely být kompletně naočkované (myslím že i včetně vztekliny-nejsem si jistá). V průběhu výstavy se dostavila i zástupkyně veterinární správy a kontrolovala kočky, pokud by něco nesedělo, mohla na místě výstavu zrušit. Můžu se zeptat z jakého útulku máte tu kočičku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 18:02:07
Odpovědět s citátem

všem děkuju za příspěvky, nečekala jsem, že jich bude tolik

1. Kotě pocházelo z útulku v Děčíně, ROZHODNĚ HO TAM NIKDO NEPROPAŠOVAL, samozřejmě jsme ihned po zjištění plísně kontaktovali pracovníky útulku a momentálně to s nimi řešíme. Máme i protokol o předání kotěte k nám do péče.

2. Náš kocourek ROZHODNĚ NEBYL BEZPŘÍZNAKOVÝ NOSIČ. Měl holé fleky po celém tělíčku a taky jakoby lupy.

3. Kotě skutečně nemělo očkov. průkaz. Překvapuje to uplně každého, kdo se v kočkách aspoň trochu vyzná a slyší o tom.

Když jsem s přítelem viděli ty lysinky(byli opravdu vidět na první pohled, naprosto nešli přehlédnout), hned jsme se ptali, co to je. Bylo nám řečeno, že je to VYLÉČENÁ plíseň a že to do pár týdnu zaroste. Jelikož se to odehrávalo na výstavě, předpokládali jsme, že kotě prohlédnul vet dozorce a že je plíseň skutečně pryč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 18:13:12
Odpovědět s citátem

Z děčínského útulku? No jestli to bylo toho 22.11. v Letňanech, tak jak píše Leemet, tam se účastnily Bohnice a Podbrdsko, takže to je opravdu celé velmi zvláštní a chaotické. Ani jsem nečetla, že by se měl účastnit Děčín. Možná mi něco uteklo.
I když bych ještě pominula tu plíseň a brala to jako, že opravdu byli přesvědčeni, že je plíseň vyléčená, naprosto nechápu, jak to, že pustili do světa nenaočkované kotě. Je logické, že naočkované nebylo, s plísní ho žádný rozumný vet nenaočkuje ... a jako nenaočkované tam nemělo co dělat.
Doufám, že Vaše komunikace s útulkem bude podnětná hlavně pro ně a že se z toho poučí!

Vám už holt jen zbývá se vyléčit, držím palce! Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: očkování proti plísním
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 18:47:23
Odpovědět s citátem

Na základě předchozích příspěvků bych apelovala na všechny chovatele, aby své kočky, které předvádějí na výstavách preventivně očkovali proti M. canis. Je to sice další investice, ale rozhodně menší, než léčba plísní. Wink
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2008 11:39:13
Odpovědět s citátem

V Praze v Letňanech jsem byla - a už vím, jak to bylo ... Tím, že výstava byla ne kočičí, ale celosvazová, kočkaři se starali o svůj píseček - tzn. národku koček. V rámci téhle národní výstavy vystavovaly své kočky i dva útulky - Podbrdsko a Bohnice. Bohnické znám jen od vidění, ale za Podbrdsko bych dala ruku do ohně (už několik let vystavují i na naší únorové výstavě v Praze) a vím, jak pečlivě kontrolují každou kočku, která má na výstavu jít a v případě sebemenších pochybností ji raději nechají doma. VŠECHNY kočky - výstavní i útulkové - které se účastnily téhle národní výstavy, prošly veterinární přejímkou. OVŠEM v rámci celosvazové výstavy drobného zvířectva, na úplně jiném místě než byla kočičí výstava dostal od vedení ČSCH (nezávisle na Svazu chovatelů koček) prostor i útulek z Děčína. Chvályhodný čin, ALE pokud tyhle kočky procházely veterinou, dělal přejímku veterinář, který kontroloval prasátka, morčátka a slepičky .... Veškeré připomínky proto lze směřovat přímo na děčínský útulek - a já osobně si myslím, že JE tady co vytýkat, protože takovouhle nezodpovědností nejen, že způsobili problémy novým majitelům dotyčného kotěte, ale ohrozili zhruba dvěstě koček na výstavě a navíc hrozí nabourání už tak dost křehkých vztahů útulkáři x chovatelé .... to je dost vysoká cena za to, že se "zbavili" jednoho (nebo více) problémového kotěte.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2008 11:44:04
Odpovědět s citátem

Lenko, moc děkuji za vysvětlení!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2008 16:02:21
Odpovědět s citátem

děkuju za info

dám vědět, jaké výsledky bude mít jednání s útulkem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2008 16:07:14
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
děkuju za info

dám vědět, jaké výsledky bude mít jednání s útulkem



TO URČITĚ DEJTE, TO NÁS BUDE VŠECHNY MOC ZAJÍMAT, JAK SE K TOMU POSTAVÍ Evil or Very Mad Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: Re: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2008 16:15:19
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
V Praze v Letňanech jsem byla - a už vím, jak to bylo ... Tím, že výstava byla ne kočičí, ale celosvazová, kočkaři se starali o svůj píseček - tzn. národku koček. V rámci téhle národní výstavy vystavovaly své kočky i dva útulky - Podbrdsko a Bohnice. Bohnické znám jen od vidění, ale za Podbrdsko bych dala ruku do ohně (už několik let vystavují i na naší únorové výstavě v Praze) a vím, jak pečlivě kontrolují každou kočku, která má na výstavu jít a v případě sebemenších pochybností ji raději nechají doma. VŠECHNY kočky - výstavní i útulkové - které se účastnily téhle národní výstavy, prošly veterinární přejímkou. OVŠEM v rámci celosvazové výstavy drobného zvířectva, na úplně jiném místě než byla kočičí výstava dostal od vedení ČSCH (nezávisle na Svazu chovatelů koček) prostor i útulek z Děčína. Chvályhodný čin, ALE pokud tyhle kočky procházely veterinou, dělal přejímku veterinář, který kontroloval prasátka, morčátka a slepičky .... Veškeré připomínky proto lze směřovat přímo na děčínský útulek - a já osobně si myslím, že JE tady co vytýkat, protože takovouhle nezodpovědností nejen, že způsobili problémy novým majitelům dotyčného kotěte, ale ohrozili zhruba dvěstě koček na výstavě a navíc hrozí nabourání už tak dost křehkých vztahů útulkáři x chovatelé .... to je dost vysoká cena za to, že se "zbavili" jednoho (nebo více) problémového kotěte.


To jsem ráda, že to Lenka vysvětlila. Držím palce a jsem zvědavá, jak útulek v Děčíně zareaguje.
Lenko, jsem tam viděla tvoje autíko, chtěla jsem pochválit tvoje chlupáče, ale nikde jsem tě tam nezahlídla Sad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 11:41:02
Odpovědět s citátem

Tak na webových stránkach děčínského útulku jsem se dozvěděla, že jim nedávno uhynulo kotě, které je cca stejně staré jako to naše. Psala jsem jim dnes email, čekám na odpověď. Doufám že to nebude FIPka. Doslava se této nemoci děsím. Až se trochu finančně vzpamatujeme z plísní, tak necham prcka otestovat na FIV a FeLV. Doufám že bude OK, nedokážu si představit, že bychom o něj přišli.

Jinak jsem zapomněla dodat, že útulek nám poslal naskenovaný protokol o ustájení. Stojí tam, že byl odblešen, odčerven, postříkan Imaverolem (proti plísním) a ošetřen Strondholdem(proti svrabu). Je pod tím podepsána MvDr. Bednarska(asi Bednářská, nejsou vidět háčku a čárky). Náš vet ale řikal, že Imaverol na plíseň nezabíra, že zabírá je Solfatan, tak nevím. Jinak máme kočičáka vykoupat ve zmíněném Solfatanu aby se odstranily spory z kožíšku. Jinak Bandíka (kočičáka) léčíme Biofelem M plus, psa Biocanem, sebe Lamisilem, ten nám doporučil každý vet na klinice v Kolmé ul.(tam chodíme), mažeme se teprv 3. den a musím říct, že fakt pomáhá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 12:07:09
Odpovědět s citátem

[quote="kaba"]Tak na webových stránkach děčínského útulku jsem se dozvěděla, že jim nedávno uhynulo kotě, které je cca stejně staré jako to naše. Psala jsem jim dnes email, čekám na odpověď. Doufám že to nebude FIPka. Doslava se této nemoci děsím.

Vůbec se neděste, pokud kotě zemřelo opravdu na FIP (diagnozu lze stanovit na 100% pouze pitvou a následným PCR vyšetřením tekutiny v břiše a to určitě v útulku nedělali), tak je malá pravděpodobnost,že by i Vaše kotě umřelo na tuto nemoc. FIPV koronavirus (zmutovaný), který způsobuje FIP se již mezi kočkami nepřenáší, přenáší se pouze nezmutovaný koronavirus (FeCov a FECV) a ten má v sobě 70% kočičí populace.
Držíme palečky, ať je vše ok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 12:12:54
Odpovědět s citátem

Imaverol na plíseň zabírá, neznám ho sice ve formě spreje, my tím naše plesnivky jen "potíraly" na plesnivých místech, ale vyloženě mylná informace to není.
Z vlastní zkušenosti solfatanové koupele doporučuju, taky jsme koupali a myslím, že mají efekt.
Myslím, že momentálně děláte to, co léčba plísně vyžaduje a výsledky se určitě dostaví.

FIPky se neděste, pokud si vlevo v menu vyhledáte příspěvky s FIP, tak zjistíte, že nemáte šanci to jakkoliv ovlivnit a hlavně, že samotná FIP není nakažlivá nemoc. Přenosné jsou koronaviry, které u některých koček zmutují ve FIP a u některých ne. Tímhle si opravdu teď hlavu nelámejte.

Je jasné, že jak děčínský útulek, tak i jejich veterinářka opravdu nepostupovaly tak, jak bývá zvykem na běžných umísťovacích výstavách. Teď jen, aby se oni z toho poučili.

Tak přeji úspěšnou léčbu a držím palce, ať je Bandík brzy fit a dělá vám jen radost!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 12:33:08
Odpovědět s citátem

Pro Leemet - já jsem byla v Letňanech šéfsteward - a tak dlouho jsem nevěděla kterou kočku přihlásit, až jsem nakonec nepřihlásila žádnou Smile takže jsem jen poletovala v červené Royalácké vestičce jako magor a pokoušela se organizovat posuzování, když jsme neměli mikrofon (s čímž nikdo nepočítal).
Pro Kaba - klinika v Kolmé je dobrá - jsou jedni z mála pražských veterinářů, kterým věřím. Kotě bude určitě v pořádku, nebojte. A jak už napsali všichni ostatní - na FIPku nemyslete, celé je to s ní dost zamotané a není nakažlivá... držím palce Vám i kočičínkovi.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 15:46:22
Odpovědět s citátem

Všem moc děkuju za odpovědi a podporu.

Přišel mail z útulku ohledně příčiny uhynutí kotěte, co bylo stejně staré, jako to naše.

Cituji: Dobrý den, dík za ifo o Kryštofovi. Inka přišla hodně zubožená a začervená, byla hodně oslabená parazity.Bohužel koťata v tomto stavu občas nepřežijí.
S pozdravem útulek

Poznámka: Kryštof je původní jméno našeho Bandíka, Inka je to uhynulé kotě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 16:44:50
Odpovědět s citátem

Cituji: Dobrý den, dík za ifo o Kryštofovi. Inka přišla hodně zubožená a začervená, byla hodně oslabená parazity.Bohužel koťata v tomto stavu občas nepřežijí.


Začervené kotě někdy může mít pěkně nafouklé bříško plné tekutiny, tak to může vypadat jako FIP. Krom toho larvy mohou postihnout i jiné orgány, což většinou bez léčby a při poruše imunity může vést bohužel ke smrti kotěte.
Vy určitě kotě už odčervené máte Wink, tak se nemusíte bát.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 20:21:29
Odpovědět s citátem

Ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc. Máme vykoupat kocoura ve Solfatanu.
1. Jak dlouho ho v tom máme máčet? Stačí ho tím jen namočit, nebo musí být v tom roztoku delší dobu?

2.Máme ho pak normálně utřít do ručníku a třeba usušit fénem? Aby nenastydnul.

3. Neotráví se, když se pak olíže? Prej ho nemáme oplachovat. Ten roztok bude dost koncentrovaný(pytlík na 2,2 litru vody).

Děkuju za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2008 20:59:53
Odpovědět s citátem

Já teď marně přemýšlím, jak jsme to tehdy dělali my .... Rozhodně jsme do koupele nedávali celý pytlík, jen jsme to nějak naředili a tím naředěným kočky polejvali (nemyslete, že naplníte lavor a v něm kočku okoupete, není to sranda, pokud nemáte vyloženě tolerantního andílka typu mouchy snězte si mě, či extrémního milovníka vody Twisted Evil ), ale poměr teď fakt už nevím, nějak jsme to naředili, voda byla hodně obarvená, taková krémová. Kočky jsme vykoupali, zabalili do ručníku, chvíli je drželi v náručí zabalené a pak jsme to spláchli. Ono opravdu to smrdí dost jak sirky.
Sušit nemusíte, navíc asi fénem na sebe kocourek foukat nenechá, i když možná jo, ale naši před fénem zdrhaj, obzvlášť otočí-li se směrem k nim. Takže jsme je osušili ručníkem a nechali doschnout na vzduchu. Bylo léto, takže schli rychle a snadno, takže spíš teď jen trochu zatopte, aby doma nebyla zima.

Držím palce!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2008 19:33:44
Odpovědět s citátem

Děkuju April.
Já mám pocit, že se Bandíkovi objevily další fleky. Teda bohužel to není jen pocit, skutečně má nové lysiny. Sad Sad Sad
Volala jsem vetovi, ten říkal, že by se to stávat nemělo, ale že se to občas stane. Že máme koupat ve Solfatanu a pak se uvidí. Tak zítra budeme koupat. Já mám taky nový flek. Evil or Very Mad Sakra. Už to vypadalo tak nadějně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2008 22:24:18
Odpovědět s citátem

Dobry den, neda mi to a musim se pripojit k diskusi...
My uz doma lecime dva mesice plisen z utulku. Nevim jestli nam zatahla plisen domu primo kocka z utulku, nebo to bylo z vystavy, tezko rict. Nicmene reakce utulku je vic nez zarazejici. Po rocni spolupraci se mnou prestaly komunikovat, zacly mi psat odporne emaily a nazyvat mne blaznivou simulantkou apod. Po tom co jim rok pisilam mesicne nekolik stovek, delala jsem dobrovolnika na vystavach, delala fotky, skoda mluvit. Diskuse na tema plisen je take v diskusnim foru. Chodim s kocourem uz dva mesice po veterinbach, mazeme vsim moznym, vypada hur a hur. Ted dostal dokonce antibiotika, protoze si plesniva mista vylizal skoro do masa... Ja chodim po doktorech uz taky dva mesice, po alergologiich, imunologiich, koznim, interne, rentgeny plic... To je opravdu na dlouhe povidani.
Asi bych to shrnula slovy: Pro dobrotu na zebrotu.
Byla jsem nadseny sponzor utulku i nadace na ochranu zvirat apod, ale po teto zkusenosti mne to opravdu preslo. Kazdy dobry skutek byl opravdu po zasluze potrestan...
Drzim vam palce v boji s plisni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2008 23:55:39
Odpovědět s citátem

To je šílený, jak se k Vám útulek chová.

No u nás se to taky kapánek zhoršilo Sad

Našli jsem na pejskovi 2 fleky na zadních nohou. Zatím mu je mažeme Fungicidinem, zítra ho budeme koupat v Solfatanu. Pokud se to nezlepší nebo příjdou nové fleky, budeme ho muset ostříhat Sad Chudák zvíře nesmí do pokoje, musí být celou dobu v kuchyni a na chodbě, aby nám defenitivně nezamořil byt. Snažíme se ho proto utahat dlouhými procházkami, aby doma "padnul" a spal.

Kocoura jsme koupali poprvé v neděli, zítra ho to čeká zas. Kupodivu to snáší dobře, dokonce se nechá i vysušit fénem. Taky ho nenápadně mažeme Fungicidinem.

Sebe patláme Lamisilem. Nám docela pomáhá.

Rozjela jsem taky akci na dezinfenci bytu. Měla jsem to udělat hned na začátku, ale teď už se to vrátit nedá. Deně luxuju, vytírám podlahu vodou+tee tree oil(voda musí být dost teplá, aby se odpařovala a tím pádem taky trochu dezinf. vzduch), snažím se hodně větrat. Jako náplň do koč. zách. používám piliny aby se mohli každý den měnit. Veškeré obleční až na bundy máme na "jedno použití", vše bereme na sebe jen jednou, pak vyprat, osušky měníme po pár dnech, ložní prádlo taky 2x týdně(kocour s námi spí v posleli, vím, že se to nemá). Nenudíme se teda vůbec.

Moc vám držíme palce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2008 19:41:55
Odpovědět s citátem

Je to sila no, to je pravda... Confused
Taky desinfikujeme. Po kazdem mazani kocoura a delsim mazleni si strikam ruce desinfekci, povleceni taky menim, obcas za mnou vleze do postele a ja ho nemuzu vyhanet, protoze kdyz jsme mu zakazali vsude chodit a spat v posteli, byl na tom psychicky dost spatne.
Luxujeme, pereme, ale uz to zase tak nehrotime... Na zacatku jsem pomalu myla i misto kam si sedl...ted uz jsme polevili. Wink Na nas se uz nic nedela, jen mne se udelal jeden novy flek kdyz jsem byla nemocna.
Vakcina snad zabira, ale dela mi dost starosti ta dira na krku. Vypada to opravdu priserne. Crying or Very sad
Drzim vam palce v boji s plisni, doporucuji mazat sebe i zvirata, pokud to snasi... a delat dukladnou, ale ne zase prehnanou Laughing hygyenu.
Jako desinfekci bytu nam vet doporucil horske slunicko, tak svitime...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2008 20:35:52
Odpovědět s citátem

Val napsal:

Jako desinfekci bytu nam vet doporucil horske slunicko, tak svitime...


To je super volba.
Z dezinfekce Virkon S není špatná Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Mňoukání a štěkání (17x)
5
Britská krátkosrstá kočka (15x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
8
Kočičí jména (12x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top