Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plisen

Fórum: Srst, kůže

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 16:57:38
Odpovědět s citátem

Ahoj kockomilove. Very Happy
Prosim vas o radu. Mam 12ti leteho persana, ktery chytil od kocky prinesene z utulku plisen Sad ... a ja taky Evil or Very Mad ... Dostala jsem nekolik masti pro sebe, zkousela jsem Clotrimazol, Batrafen, Lamisil... a porad ty fleky mam, je to trochu lepsi, ale na to ze mazu mesic fakt nic moc... Kocoura jsem mazala Imaverolem, ale zaprve se nam ho nepodarilo podle rady doktora ostrihat na inkriminovanych mistech.., zadruhe se nenechal skoro nikde namazat a po ctvrte aplikaci se nic nezmenilo, dokonce bych rekla ze je to spis horsi. Leky zatim nechci davat, vsichni varuji ze jsou toxicke pro jatra, zvlast u stare kocky. Uz nevim co mam delat, kocour se asi udrbe a ulize k smrti a ja zesilim. Confused Prosim o radu cim se da s plisni zarucene bojovat. Mockrat predem dekuji. Smile [/i]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 17:02:25
Odpovědět s citátem

Já v první řadě doporučím témata, kde se plíseň už probírala, je možné, že po přečtení zjistíte informace, které Vám pomohou.

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2393
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1355
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=201
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2232
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 17:23:05
Odpovědět s citátem

Dekuji. Uz jsem to tu drive trochu prochazela a moc moudra z toho nejsem. Je to vazne hruza, ale asi to znate z osobni zkusenosti jak jsem si vsimla. Confused Zajimal by mne nazor, nebo zkusenosti s ockovanim proti plisni. Neko ho doporucuje, nekdo zase je proti... Vet mi rikal, ze kdyz uz kocka plisen ma, tak ockovani nepomuze, dokonce se kocka stane prenasecem plisne a nikdy se ji nezbavi. Dneska asi pujdeme na jinou veterinu, uz nevim co mam delat. Vsechno peru, strikam desinfekci, porad se po kontaktu s kockou desinfikuji a myji,... Pripadam si uz jako blazen. A kocour se drbe a drbe, je samy strup a vypada hrozne. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 17:28:56
Odpovědět s citátem

Val napsal:
Dekuji. Uz jsem to tu drive trochu prochazela a moc moudra z toho nejsem. Je to vazne hruza, ale asi to znate z osobni zkusenosti jak jsem si vsimla. Confused Zajimal by mne nazor, nebo zkusenosti s ockovanim proti plisni. Neko ho doporucuje, nekdo zase je proti... Vet mi rikal, ze kdyz uz kocka plisen ma, tak ockovani nepomuze, dokonce se kocka stane prenasecem plisne a nikdy se ji nezbavi. Dneska asi pujdeme na jinou veterinu, uz nevim co mam delat. Vsechno peru, strikam desinfekci, porad se po kontaktu s kockou desinfikuji a myji,... Pripadam si uz jako blazen. A kocour se drbe a drbe, je samy strup a vypada hrozne. Sad


Nějak jsem nepostřehla o jaké plísni mluvíte? Mcrosporum canis, gypseum či Trichophyton?? Léčit se dá,ale dost blbě a zdlouhavě.
Očkování pomůže, ale musí být původce M. canis!
Dejte mi vědět Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 17:31:40
Odpovědět s citátem

Nějak jsem nepostřehla o jaké plísni mluvíte? Mcrosporum canis, gypseum či Trichophyton?? Léčit se dá,ale dost blbě a zdlouhavě.
Očkování pomůže, ale musí být původce M. canis!
Dejte mi vědět Wink[/quote]

To ja pochopitelne netusim, zrejme ani vet. Ten se na kocoura podival z metru a odmital na neho i sahat... No comment. Mad Pokud se dozvim neco noveho, podelim se...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 17:50:22
Odpovědět s citátem

No změna veterináře je jistě na místě ... pokud tenhle odmítá kočku pořádně vyšetřit, tak je to špatný veterinář. Tudíž závěry bych dělala po dalším vyšetření. Určitě u jiného veta uspějete líp a jistě se k něčemu doberete.
Nechte udělat rozbor, o kterou plíseň jde. Navíc u kocourka v tomhle věku je jasné, že ho nelze stresovat koupelemi a ani cpaní přílišné chemie mu nemusí už udělat dobře ...
Na jednu stranu by určitě bylo dobré kocourkovi zkrátit srst ... snáze se k plísni dostanete a eliminuje spory v srsti, pokud není opravdu kocourek koupací typ, asi se tomu nevyhnete ... určitě je nutné léčit komplexně, ono potírání postižených míst toho moc neřeší, pokud se problémy vlastně drží v srsti.

Trochu mě zaráží ty strupy a škrábání, z vlastní zkušenosti můžu říct, že naše čičiny se vůbec nedrbaly ani strupy neměly, spíš vylysalá místa ... spíš nás to děsně svědilo.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:01:00
Odpovědět s citátem

Ja vim, nebude to lehke... ale mam o nej strach a budu se snazit delat vse, co mi vet poradi. Ostrihat by ho museli odbornici, ale nevim jak. Bez narkozy to nejde a narkozu hodne tezko snasi a nemusel by ji prezit... Potirani fleku konci skoro sitim mych rukou na chirurgii, nelze ani ve dvou.. Crying or Very sad Koupani take v uvahu nepruchazi, to nesnasel nikdy, natoz ted, kdyz je starik. Do smrti si budu vycitat ze sem pritahla domu z utulku kocku s plisni. Je to nehoraznost dat infekcni kocku do cisteho domova Evil or Very Mad Snad to nebude mit vazne nasledky... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:04:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

s plísní mám bohatou zkušenost.
Měli jsme taky peršáky a brácha si s jednou kočkou od chovatelky jako bonus přitáhl plíseň. Confused
Samozřejmně jsme to chytli celá rodina a následně i naši peršáci.
Léčba byla následovná my chodili dva měsíce po doktorech , aby nám nakonec někdo poradil ať si koupíme mast Mykoseptin a mažeme se pořád dokola. A opravdu to zabralo, sice ta léčba trvala skoro tři měsíce, ale máme pokoj.

Peršáky jsme strojkem oholili na drna, aby se k plísni lépe mohlo a hlavně se pořád nepařili a nedávali možnost plísni se šířit. A mazali jsme takovou žlutou vodou co jsme dostali od veterináře. Nevím jak se to jmenuje, ale smrdí to stejně jako tee tree olej.

Počítejte s opravdu dlouhou dobou na úplné vyléčení.

Petra Cipísek+Ferda
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:05:28
Odpovědět s citátem

No s tou nehorázností ... víte, ono to není tak snadné ... protože určitě Vám nikdo tu kočku nedal schválně s plísní a myslím, že kdyby se jakékoliv příznaky objevily, jistě by Vám jí nepředali. Jde o to, že s plísní se to má tak, že ráda se objeví u jedinců, kteří jsou z nějakého důvodu oslabení ... a i taková změna prostředí - přechod z útulku do nového domova je pro kočku stres a důsledkem je tohle.

Hlavně musíte najít způsob, jak se s plísní poprat. Bude to těžké, protože v podstatě vylučujete všechny možné metody, jak kocourovi pročistit kožich ... proto musíte jít k pořádnému vetovi a prodiskutovat s ním situaci a nechat si doporučit pro Vás a Vašeho kocoura ten nejlepší způsob léčby.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:10:18
Odpovědět s citátem

A ješte dovětek, nenechte se pokud možno od kocoura škrábat. Neustále vám drápama plíseň předává.
A možnost pouze nějaké injekce sedativ, že by to nebyla přímo narkoza?
Držíme palce ať se vyléčíte.
Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:10:45
Odpovědět s citátem

Val napsal:
Ja vim, nebude to lehke... ale mam o nej strach a budu se snazit delat vse, co mi vet poradi. Ostrihat by ho museli odbornici, ale nevim jak. Bez narkozy to nejde a narkozu hodne tezko snasi a nemusel by ji prezit... Potirani fleku konci skoro sitim mych rukou na chirurgii, nelze ani ve dvou.. Crying or Very sad Koupani take v uvahu nepruchazi, to nesnasel nikdy, natoz ted, kdyz je starik. Do smrti si budu vycitat ze sem pritahla domu z utulku kocku s plisni. Je to nehoraznost dat infekcni kocku do cisteho domova Evil or Very Mad Snad to nebude mit vazne nasledky... Sad


Určitě nemusíte mít kočku pod narkózou, existují sklidňující tabletky a pak kočku v pohodě ostříháte.
Chtělo by to nový odběr, dle mě tam bude i sekundární bakteriální infekce (Staphylococcus aureus, intermedius?) a hlavně zjistit o jakou plíseň se jedná a udělat cíleně citlivost k antimykotikům.
Kočku si nevyčítejte, existuje bezpříznakové nosičství plísní, tudíž ani lidé v útulku nemuseli vědět, že je kočka takhle postižena.
Kolikrát jdete s kočkou na výstavu a dotáhnete si plíseň domů, i když je tam veterinární přejímka Crying or Very sad .
V případě zájmu o diagnostiku mě prosím kontaktujte soukromou zprávou.
A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:15:56
Odpovědět s citátem

Souhlasim, ze s plisni mi ho schvalne nedali. Jenze nas kocour mesic skoro nejedl a jeste zvracel a kocourka jsme museli vratit, a pak jsme jeste zjistili, ze za mesic co u nas byl, stacil nas vsechny nakazit a zamorit cely byt.... Reakci utulku radeji nebudu zverejnovat, asi by nekdo cely muj prispevek vymazal... Nicmene vedeli o tom, ze plisen v utulku nejakou dobu nazpet meli..
K poradnemu doktorovi bych sla moc rada, jen stale nevim, ktery to je. Meli jsme super veterinare, ale prestehoval se. Sad Takze budu dnes zas jen zkouset , ale treba to bude ten pravy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:16:47
Odpovědět s citátem

Odkud jste Val?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:18:19
Odpovědět s citátem

Dobry den,
dekuji za prispevek. Smile
Vidim ze se jeste mame na co tesit. Confused Ale hlavne aby to melo dobry konec a byl v dohlednu..
Muzu se zeptat jak jste dokazali oholik kocku?... Pokud tedy nebyla v narkoze. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:18:49
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Odkud jste Val?[/quote]

Praha
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:21:03
Odpovědět s citátem

Tak v Praze se Vám snad podaří najít nějakého, který se bude problémem zabývat a řešit ho ... zkuste se podívat sem, jestli nemáte některého ze zmíněných v tomto foru poblíž ... http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=7
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:28:41
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Tak v Praze se Vám snad podaří najít nějakého, který se bude problémem zabývat a řešit ho ... zkuste se podívat sem, jestli nemáte některého ze zmíněných v tomto foru poblíž ... http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=7[/quote]

Diky, diky moc. Planujeme na vecer navstevu jedne veteriny ze zde zminenych jako uzasna.. Laughing To mne trochu uklidnilo. Tak snad to dobre dopadne. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 18:36:49
Odpovědět s citátem

Držím palce!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 8:23:20
Odpovědět s citátem

No tak u nás oholuje vždycky táta, kočky z něj mají respekt a on je umí i uklidnit. A oholili jsme ho normálním strojkem na stříhání hlasů. Nůžkama bychom si netroufli. Wink
Ale mám i zkušenost s naším současným kocourem, že doma na sebe nenechá šáhnout (je skoro venkovní), ale u veterináře se chová jak nejposlušnější a nejhodnější kocour, co by nikoho ani nekousl ani nepoškrábal. Rolling Eyes
A myslím ,že na foru se hodněkrát rozebírali veterináři v Praze. Určitě tam najdete nějaký dobrý typ.
Držím palce Petra
Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Plisen
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 8:44:20
Odpovědět s citátem

Zdravim,
tak jsme vcera byli na te veterine. Pan doktor byl moc hodny, kocourka radne vysetril (mne taky Razz ¨). Po zvazeni nekolika moznosti jsme zacali s vakcinami. Vet rikal ze tim vylecil zatim kazdou plisen Confused , tak doufam ze i tu nasi... Je to CMG vakcina a ja se mam matlat Canifugem. Rolling Eyes Tak to zkusim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 13:00:30
Odpovědět s citátem

TAky jste dostala vakcínu? Very Happy
Tak vám držím všechny drápky v naší domácnosti, ať to zabere a má kocourek pokoj.
Petra, Cipísek a Ferda
Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 13:27:23
Odpovědět s citátem

[quote="Cipísek 2"]TAky jste dostala vakcínu? Very Happy
Tak vám držím všechny drápky v naší domácnosti, ať to zabere a má kocourek pokoj.
Petra, Cipísek a Ferda[/quote]

No, ja nastesti ne, ale nejak se nemuzu zbavit toho abych o tom svem zvirecim milackovi nepsala jako "my"... Mozna to znate. My mame prujem, nas svedi kozisek... je to hruza, ja vim. Embarassed
Diky za podporu, snad uz to pujde k lepsimu.
Zdravim Vas i kocicaky. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 13:47:15
Odpovědět s citátem

Tak jsem to nemyslela. Já jen ,že jste psala ,že vám vet vyšetřil taky. Very Happy
Jinak u nás je to s oslovováním taky tak. Ale na tu svou soukromou plíseň opravdu vyzkoušejte Mykoseptin, sice zrovna nevoní, ale zabírá. A je volně prodejný. Je dělaný na bázi "sádla" a nepusti vzduch k té plísni, takže to ani nesvědí a nemůže se množit.
Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 14:22:41
Odpovědět s citátem

[quote="Cipísek 2"]Tak jsem to nemyslela. Já jen ,že jste psala ,že vám vet vyšetřil taky. Very Happy
Jinak u nás je to s oslovováním taky tak. Ale na tu svou soukromou plíseň opravdu vyzkoušejte Mykoseptin, sice zrovna nevoní, ale zabírá. A je volně prodejný. Je dělaný na bázi "sádla" a nepusti vzduch k té plísni, takže to ani nesvědí a nemůže se množit.[/quote]

No jo, kdyz on mne fakt vysetril Laughing . Svitil mi na ten flicek UV? lampou stejne jako kocourovi... Razz A doporucil mi Canifug. Neco z toho vyzkousim, uz to bude ctvrty preparat. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 13:40:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
taky zrovna řešíme plíseň. Mrkněte se na

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2994

Léčíme kocoura necelý měsíc a už se to hodně zlepšila. První injekci Biofelu M plus jseme dostali 24.11., druhou 3.12 a dnes poslední (preventivně). Po první se to vždy zhorší (vypadávají chlupy na místech, která už jsou postížena, ale ještě tam jsou chlupy), po druhé se to začne hodně zlepšovat. My dvojnožci to máme taky, léčili jsem to Canestenem, nezabral, tak jsme přešli na Lamizil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 13:53:04
Odpovědět s citátem

Mně zabral na plíseň Clotrimazol a hlavně, dávat to pod náplast. Mě to šíleně svědilo, a pod náplastí se to vždycky zklidnilo. A taky se mi osvědčil TeaTree olejíček, dávala jsem si ho do vany do koupele. No dávala jsem ho do koupele pár kapek i kočinám.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2008 17:01:47
Odpovědět s citátem

Byli jsme v pondeli na druhe injekci. Po prvni mu opravdu zacaly vypadavat chlupy v mistech plisne, a dokonce mi prislo ze se malicko min drbal. Smile Po druhe injekci vypadal hrozne, nebylo mu nejlip. Confused Doktor mu musel vyholit pulku krku, protoze tam ma obrovske lozisko plisne a skrabal se do krve, mazeme necim proti svedeni a zaroven antimykotiky. Za tyden jdeme na treti injekci. Mne se udelal dalsi novy flek... Evil or Very Mad Uz nevim co delat. Mazu Lamisilem nebo Canifugem. Byt luxujeme, vytirame a svitime horskym slunickem. Uz to trva pres dva mesice a jsme stale na zacatku... Nic se nemeni, a kdyz, tak k horsimu. Je to opravdu peklo. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2008 9:27:27
Odpovědět s citátem

Ahoj,
Jestli můžu poradit, nestřídejte přípravky. Můžou mít každý jinou účinnou látku a vy jin střídáním nedáte šanci zabrat. Mazat hned jak to začne svědit, to znamená x-krát za den. U toho mykoseptinu to šlo a vzhledem k tomu,že je to opravdu opravdu neprodyšná mast jak sádlo, tak to pod ní ani nesvědilo. Canesten a podobně jsou takové vodové a proto myslím, že díky tomu má plíseň přísun vzduchu a vesele bují dál.
Ale ješte jedna možnost existuje tableta na kompletní odplísnění organizmu, ale tu vám předepíše pouze doktor. Nám jí tehdy nedal, protože by přešvihnul lékový limit a když jsme si jí chtěli zaplatit tak to taky nešlo. Ale vzhledem k tomu,že je to už pár let, tak se snad systém změnil.
Já se z té plísně léčila půl roku a vzhledem k tomu, že moje imunita není nejlepší, tak v období stresu a nebo oslabení se mi ještě občas vyskytne, ale už se nikam nešíří a zpacifikuji jí za týden mazáním právě mykoseptinu.

Přeji pevné nervy a výdrž. Petra
Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2008 18:13:06
Odpovědět s citátem

Ja vim ze stridat leky po nekolika dnech je nanic. Mazala jsem se vsim vzdycky tak dva tydny, delsi uzivani totiz ani neni doporuceno. Vyborne zabiral Lamisil, proti svedeni naplast. Kdyz se to nedotykalo obleceni, bylo po svedeni, a po 3 az 4 dnech svedeni ustava uplne.
Na celkovy boj proti plisni jsou leky, konkretne Nizoral. Recept jsem dostala, dokonce mam leky jiz doma, nicmene jsou natolik skodlive pro jatra, ze je neberu. To bych opravdu musela byt uz bezvychodna situace, abych po nich sahla. Vsichni mne pred nimi varovali, lekari i veterinar... Takze bych je nikomu asi nedoporucovala.
Mne se ten dalsi flek objevil taky pri oslabeni, lezla na mne nejaka chripka a v tom se to znovu projevilo. Snad uz bude klid.. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Val



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2008 22:34:48
Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny zucastnene.
Boj s plisni zaciname prohravat... Po druhe injekci vypadal kjocour hrozne, zvracel atd... Kdyz jsem ho namazala Canifugem, skoncili jsme v noci na pohotovosti. Olizal si to a z pusy mu doslova strikaly potoky peny. Myslela jsem ze je konec... Na a od te doby vypada opravdu jako mezi zivotem a smrti. Je to strasny, vubec uz nevim co mam delat, jsem totalne v pr... Vcera jsme byli na treti injekci a do toho dostal kocour ATB Enroxil na tyden, protoze plesnive fleky pod krkem si vylizal i s kuzi doslova na maso a pochopitelne se mu to zanitilo. Po predchozi zkusenosti uz nemazeme nicim, pan doktor taky zacina byt bezradny. Desi mne kombinace vakciny a ATB a taky nevim co mam delat, aby si tu obrovskou "diru" do krku nelizal. Denne to totiz znovu a znovu rozedira do ziveho masa. Kdykoli se na nej podivam bojuju abych nezecala brecet a mam o nej vazny strach. Je mu 12 let a tahle zatez je moc i na mladou kocku. O sobe nemluve... Opravu krasne Vanoce...
P.S. Jeste jednou dekuji onomu utulku ktery nam tyto veskere problemy zpusobil. A predevsim za postoj, ktery k tomu damy zaujaly. Kdybych to jen tusila. Budu si to do smrti vycitat. Takhle skoro znicit vlastni kocku. Ted uz se jen modlim, aby to prezil...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top